Geocaching jako komunikační nástroj
7. 10. 2009
Klient: Správa NP Šumava
Koncepce, scénář, copywriting, grafický design a založení geocachingových schránek a travel bugs jako netradiční komunikační nástroj + moderování diskusí s tím spojených na sociálních sítích.
Travel bug v podobě lýkožrouta smrkového jsme zvolili jako symbol toho, že i fenomén, považovaný za typického škůdce, může svým drobným dílem přispět k dobré věci – diskusi a zvyšování kvalifikovaného povědomí.
V národních parcích buďme pokornými pozorovateli, nikoli manipulátory a poručníky.
Charakteristika TB Koorovec 001 a 002: Malý brouček s velkým dosahem. První jenž se zrodil, aby neškodil stromům, ale šířil povědomí, že lidé jsou součástí přírody a zlaté pravidlo je rovnováha. Jeho údělem je potichu putovat z keše do keše, ze země do země, z kontinentu na kontinent, aby nám připomínal bezbřehý čas, který bere i dává, který končí staré a začíná nové, který to, co je mrtvé, používá ke službě nově vyklíčenému, jež roste a sílí ve stínu mrtvých a vykvétá do nejúžasnějších okamžiků života.
Oba 'cestovní brouci' jsou autorským řezbářským dílem Veroniky Borovkové, tehdy studentky Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Č. Krumlově. Jsou z lipového dřeva, ošetřeni směsí oleje a vosku. K002 cestuje po Evropě, zatímco K001 se dostal až za Atlantik a za 7 let od vypuštění již dohromady urazili neuvěřitelných 19 800 km (údaj k 2. 9. 2017). Přejme jim dlouhou cestu a sobě odstup, nadhled a méně sebeklamu o pánu tvorstva-hospodáři, bez něhož si příroda sama neporadí.
Další práce pro tohoto klienta: